logo
GUS GUS /ISL/
Hudba
15.10 20:00 Tabačka
Vstup: 15€ v predpredaji (do 13.10.2012), 20€ na mieste
Sigur Rós, Björk a Gus Gus, to sú hlavné exportné artikle bohatej islandskej scény posledných troch dekád. Posledným menovaným síce nie je venovaná až taká pozornosť, v širšej sfére hudobného diania, no od polovice deväťdesiatych rokov patria k stáliciam elektronickej scény. Či už hrajú trip-hop, house alebo techno, opierajú sa o popové skladby a frenetické živé koncerty, ktorými sú známi. V zostave Gus Gus figurujú najmä dve ústredné mená, zakladajúci členovia Stephan Stephensen a Birgir Þórarinsson. Okolo nich vznikali turbulentné a časté zmeny zostavy - od dvanástich ľudí v roku 1995 po dvoch v 2008. Tak si dverami Gus Gus prešli aj známi interpreti ako Emiliana Torrini, Hafdís Huld alebo Daniel Ágúst. Ten však v Gus Gus pôsobí aj dnes a tak spolu so zvyškom kapely predvedú Košiciam nielen prierez tvorbou, ale aj svoj minuloročný, už ôsmy album Arabian Horse.
http://www.gusgus.com/
TEAPOT /SK/
Hudba
15.10 20:00 Tabačka
Ročník 85, doma známy ako Tomáš Ferko, produkuje hudbu na pomedzí dubstepu, minimal techna a cinematického IDM, hoci v poslednom období do svojej produkcie postupne výrazne implementuje aj postupy zo svojho bočného shitgaze projektu Obete sekty. Okrem desiatok koncertov, po boku mien ako Coldcut, Jamie Woon alebo Teebs, patrí Teapot aj k tým šťastlivcom, ktorým sa podarilo dostať na Red Bull Music Academy (Rím, 2004). Po množstve skladieb na kompiláciách a bootlegovom remixovom EP vydal svoju prvotinu až singlom Unrest II, ktorý je predchodcom jeho dlho očakávaného albumu.
http://soundcloud.com/_teapot_

METEORIT KOŠICE

Pochádza z vonkajšej časti pásu asteroidov. Jeho obežná dráha sa nachádza v blízkosti dráhy Jupitera. Je to najvzdialenejší kus kozmickej hmoty, o ktorej vieme že dopadla na zem.