logo
Moonride 7 v znamení Arktiku: Gus Gus a Biosphere headlinermi festivalu

Najväčším menom, ktoré na tohtoročný Moonride zavíta, bude islandská kapela Gus Gus, ktorá je na svojom domovskom ostrove známa energickými a strhujúcimi koncertami, kombinujúcimi housovú elektroniku so živým hraním a popovými refrénmi. Spolu s Björk a Sigur Rós patria medzi hudobníkov, ktorí na prelome deväťdesiatych a nultých rokov pomáhali upriamiť pozornosť na čerstvý islandský zvuk. V Gus Gus, ktorí na hudobnej scéne pôsobia od roku 1995, začínala aj slovenskému publiku známa Emiliana Torrini a množstvo ďalších islandských muzikantov. Košiciam Gus Gus predvedú nielen prierez tvorbou, ale aj svoj minuloročný, už ôsmy, album Arabian Horse. Kým Gus Gus 15. októbra v Tabačke festival otvoria, zatvárať ho bude ďalšia hviezda festivalu, nórsky hudobný projekt Biosphere. Legendárny hudobník Geir Jenssen vo svojich skladbách pracuje so zvukmi arktickej prírody. Do svojho vystúpenia na Moonride, ktoré bude 20. októbra, sa chystá zakomponovať aj zvuky, ktoré pri tejto príležitosti nahral v Tatrách.

Pre viac informácii viď Program festivalu.

Kozmický bar

Cestu do medziplanetárneho baru Vám skráti scénografka Katalin Rozália Őry a svetelní designeri LaLuz Lightpainting z Budapesti, ktorí v kaviarni košickej Tabačky vytvoria kozmický bar.

Kozmický bar bude otvorený od 8.00 - 01.00 počas celého trvania festivalu Moonride.

METEORIT KOŠICE

Pochádza z vonkajšej časti pásu asteroidov. Jeho obežná dráha sa nachádza v blízkosti dráhy Jupitera. Je to najvzdialenejší kus kozmickej hmoty, o ktorej vieme že dopadla na zem.